Bolvadin Haber Ajansı

Çin’den ABD’ye karşı bir dizi tedbir alındı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çin’den ABD’ye karşı bir dizi tedbir alındı
8 views
05 Ağustos 2022 - 16:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çin’in ciddi ve sert uyarılarını göz ardı ederek Taiwan bölgesine gitti. Bu girişim, Çin’in içişlerine müdahale olup, Çin’in egemenliği ve toprak bütünlüğünü zedeleyen Tek Çin ilkesine aykırı olan bir eylemdir ve Taiwan Boğazı’nın barışı ve istikrarını baltalamıştır.

Pelosi’nin kışkırtıcı eylemlerine karşı Çin merkezi hükümeti, Çin Halk Cumhuriyeti’nin ilgili yasalarına uygun olarak Pelosi ve birinci dereceden yakınlarına yaptırım uygulamaya karar verdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı bugün Pelosi’nin kendisi ve ailesinin dışında ABD’ye karşı alınan bir dizi tedbirleri de açıkladı.

Açıklamaya göre Çin ile ABD ordularının harekat alanı komutanlığı düzeyindeki telefon görüşmeleri kesildi. Çin ile ABD savunma bakanlıkları arasındaki görüşmeler durduruldu. Çin ile ABD arasındaki denizde askeri güvenlik müzakere mekanizması kapsamındaki toplantılar iptal edildi. Çin ile ABD arasında yasadışı göçmenlerin iadesi konusundaki işbirliği askıya alındı. Çin, iki ülke arasındaki cezai ve adalet çalışmalarındaki işbirliğini geçici olarak durdurdu. Sınır ötesi suçlarla mücadele konusundaki işbirliği geçici olarak durduran Çin, uyuşturucu maddelerle mücadeledeki işbirliğini askıya aldı. Çin aynı zamanda iklim değişikliği müzakeresini de geçici olarak durdurdu.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

https://www.724ege.com
https://marmarisajans.com/
https://marmarisajans.com/